Kontakt:  605 682 076

Śledź nas

Konkurs 2024

Zapraszamy do udziału w XI już edycji konkursu!

Tegoroczny temat to „Kiedyś w przyszłości”.

Przed uczniami prawdziwe wyzwanie dla wyobraźni. Jak będzie wyglądał świat kiedyś w przyszłości? I z jak dalekiej przyszłości będzie to obraz? O tym zdecydują uczestnicy. Czego oczekują organizatorzy? Oryginalnych pomysłów na to, jak zmienią się znane młodzieży miejsca czy budynki oraz śmiałych wizji tego, jak w przyszłości będą działały miasta i jak będą zachowywali się ich mieszkańcy. Ale odpowiedź na temat konkursowy może być dużo szersza: wykraczać poza przestrzeń fizyczną i pokazywać to, co jeszcze nie istnieje. Konkurs pozwala otworzyć wrota do świata fantazji i przyszłych, niekoniecznie realnych zdarzeń.

Uczestnicy mogą startować indywidualnie lub w zespołach do pięciu osób. Praca konkursowa musi zostać przesłana w formie elektronicznej, na planszy odpowiadającej wymiarom 50×70 cm, ale jej poszczególne elementy mogą być wykonane w dowolnej technice.

Termin składania prac upływa 15 maja 2024 r.

Pula nagród to 20 000 PLN. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dodatkowe niespodzianki w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w czerwcu 2024 r. w Warszawie. Najwyżej ocenione prace wywalczą nagrody pieniężne dla szkoły lub placówki laureatów.

Przypominamy, że

Dzięki programowi Kształtowanie Przestrzeni- od 2013 r. w całej Polsce młodzi ludzie pod okiem architektów mają szansę rozwijać swoją świadomość przestrzenną. Konkurs jest uzupełnieniem tych działań. Adresowany jest zarówno do placówek, w których zajęcia się już odbywały jak i tych dotąd nie objętych Programem.

Partnerami Programu Kształtowanie Przestrzeni są firma FAKRO oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP. Program otrzymał rekomendację Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Patroni konkursu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (NIAU), Narodowe Centrum Kultury (NCK), Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID), Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Patronat medialny: Architektura Murator, Zawód:Architekt, Architektura&Biznes.

DO POBRANIA:

REGULAMIN XI EDYCJI KONKURSU KP

ZAŁĄCZNIK NR 1_zgoda na przetwarzanie danych

ZAŁĄCZNIK NR 2_opis zadania konkursowego

ZAŁĄCZNIK NR 3_wzór planszy

ZGŁOSZENIE PRACY KONKURSOWEJ W KATEGORII UCZNIOWIE KLAS 6-8 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

ZGŁOSZENIE PRACY KONKURSOWEJ W KATEGORII UCZNIOWIE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH