Kontakt:  605 682 076

Śledź nas

WYNIKI XI EDYCJI KONKURSU KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI „KIEDYŚ W PRZYSZŁOŚCI”

W XI edycji udział wzięło łącznie 378 uczniów, na konkurs wpłynęło 239 prac

JURY OBRADOWAŁO W SKŁADZIE:

  1. Przewodnicząca jury konkursowego: Anna Kulińska – IARP, KRIA, Zespół do spraw Powszechnej Edukacji Architektonicznej
  2. Sędzia referent: Ewa Szymańska-Sułkowska – IARP Zespół do spraw Powszechnej Edukacji Architektonicznej
  3. Marek Chrobak – przedstawiciel SARP – Stowarzyszenie Architektów Polskich
  4. Beata Bauer – NID – Narodowy Instytut Dziedzictwa
  5. Agnieszka Bebłowska-Bednarkiewicz – NCK – Narodowe Centrum Kultury
  6. Bogumiła Olkowska – MKiDN- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  7. Monika Kmera– PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego
  8. Ewelina Furtak- Cisowska – reprezentantka firmy FAKRO
  9. Karolina Kaim – CEO ELLIS

Sekretarz Konkursu: Joanna Jaskułowska – Zespół do spraw Powszechnej Edukacji Architektonicznej IARP

Przyznane nagrody:

kategoria wiekowa szkoły podstawowe

  • dwie I nagrody ex aequo w postaci pieniężnej – 4000,00 zł brutto i nagród rzeczowych
  • II nagroda w postaci pieniężnej – 1000,00 zł brutto i nagród rzeczowych
  • III nagroda w postaci nagród rzeczowych
  • 2 wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych

kategoria wiekowa szkoły ponadpodstawowe

  • Nie przyznano I nagrody
  • dwie II nagrody ex aequo w postaci pieniężnej – 1000,00 zł brutto i nagród
  • trzy III nagrody -w postaci nagród rzeczowych
  • 6 wyróżnień w postaci nagród rzeczowych

KATEGORIA KLASY 6,7,8 SZKOŁY PODSTAWOWE

I MIEJSCE ex aequo
Miasto w chmurach”
autorzy pracy Antoni Ignaczak, Franciszek Muchowski, Tymoteusz Zieliński
edukator/nauczyciel prowadzący Krzysztof Żółtowski
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu
I MIEJSCE ex aequo
autor pracy Adam Jaszczura
edukator/nauczyciel prowadzący Dominika Jasik
Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Poznaniu

 

 

II MIEJSCE
Nie buduję 2074”
autor pracy: Janina Bobrowska
edukator/nauczyciel prowadzący:Agnieszka Bobrowska
Szkoła Podstawowa nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie

III MIEJSCE
Przepustka do jutra”
autor pracy: Gabriela Dziugiewicz
edukator/nauczyciel prowadzący:Joanna Sierzputowska
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie
WYRÓŻNIENIE
Kapsuła ciszy”
autorka pracy: Iga Szczęch
edukator/nauczyciel prowadzący: Johanna Wolany
VINCI EA / Pszczyńskie Centrum Kultury
WYRÓŻNIENIE
Antymiasto”
autorzy pracy:Franciszek Chmiel, Ryszard Krzyżanowski, Adam Smukowski, Szymon Matuszewski, Adam Chabowski
edukator/nauczyciel prowadzący:Krzysztof Żółtowski
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu

KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Nie przyznano I NAGRODY

II MIEJSCE EX AEQUO
Metabolizm w architekturze”
autorki pracy: Julia Magda, Karolina Maciejewicz, Magdalena Przepaśniak, Aleksandra Śpiewak, Oliwia Zięba
edukator/nauczyciel prowadzący:Beata Jagieła
Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu
II MIEJSCE EX AEQUO
Interaktywne podłogi”
autor pracy: Adam Tabaka
edukator/nauczyciel prowadzący:Karolina Dobrzyńska-Szefer
Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu
III MIEJSCE EX AEQUO
Przyszłość to my”
autorka pracy: Dominika Brożyna
edukator/nauczyciel prowadzący:Agnieszka Jarocka – Kozioł
Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu
III MIEJSCE EX AEQUO
Żywe miasto”
autor pracy: Bartłomiej Broda
edukator/nauczyciel prowadzący:Katarzyna Karolak Sadowska
Szkoła Rysunku Odręcznego i Projektowania Architektonicznego Architektura i Sztuka w Zdzięsławicach
III NAGRODA EX AEQUO
W mieście jak w lesie”
autorzy pracy: Oliwia Miszk, Natalia Skonieczka, Przemysław Zadrożny
edukator/nauczyciel prowadzący:Katarzyna Szpernalowska
Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku

WYRÓŻNIENIE
“Ludzie pozostaną ludźmi”
autorzy pracy: Helena Majdecka, Zuzanna Augustyn, Dominika Dudziak
edukator/nauczyciel prowadzący:Joanna Wojda
XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie
WYRÓŻNIENIE
Od nowa”
autor pracy: Alisa Tryfonowa
edukator/nauczyciel prowadzący:Karolina Dobrzyńska – Szefer
Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu
WYRÓŻNIENIE
Ludzkie działanie”
autor pracy: Maria Derwich
edukator/nauczyciel prowadzący:Karolina Dobrzyńska-Szefer
Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu
WYRÓŻNIENIE
Budynki z korzeniami”
autorzy pracy: Bruno Barański, Bruno Nowak, Jakub Gołębski
edukator/nauczyciel prowadzący:Magdalena Megger
Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu
WYRÓŻNEINIE
Przejście”
autor pracy: Olga Kowalik
edukator/nauczyciel prowadzący:Ewa Wierzbicka
Zespół Szkół Technicznych w Toruniu

WYRÓŻNIENIE
Grajmy w zielone”
autorki pracy: Ewa Lewandowska, Amelia Maryniak
edukator/nauczyciel prowadzący:Magdalena Megger
Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu